Ilu ja mood | Blogid

4 soovitust tervete küünte heaks

Krista Kiin 13.09.2017, 07:22

Paljudele naistele on kaunid küüned uhkuse objektiks – neid viilitakse, lakitakse ja sätitakse küünetehniku juures. Kuid paljud meist teavad, millised näevad välja terved küüned?

Terved küüned tunneb ära sileda küüneplaadi järgi, milles ei ole lõhesid ega krobelist pinda. Heas seisukorras küünte värv on ühtlane, neil ei kohta valgeid laike ega kollakat tooni. Et küüned oleksid terved, järgi alljärgnevat:

1. Väldi küünetugevdajaid.

Kuigi küünetugevdajaid soovitatakse kasutada, tuleb olla ettevaatlik, kuna tegu ei pruugi olla kliiniliselt testitud toodetega. Kui küüned ei ole liiga haprad, ei pea tingimata küünetugevdajaid appi võtta, kuna nad võivad toimida vastupidiselt – muuta elastsed küüned kergesti murduvaks.

2. Jätä küünenahad rahule!

Olgugi, et küünesalongides naksatakse küünenahad maniküüri käigus ära, ei maksa neid koduhoolduses puutuda. Küünenahad toimivad loomuliku kaitsena, mis takistab bakteritel küüneplaadi ligi pääseda. Küünenahku nokkides võib neid ümbritsev piirkond kergesti viga saada, misläbi põletik ja mikroobid saavad hõlpsasti võimust võtta.

3. Ära liialda maniküüriga!

Liigsage küünetehniku juures käimine võib muuta küüned kuivaks ja hapraks, kuna maniküüri käigus kasutatakse küüsi kahjustavaid tugevaid kemikaale. Ka koduse küünelakkimise puhul tasub küüntele vähemalt nädal kuus puhkust anda.

4. Vaheta šampooni.

Juustele sobimatu šampooni tunneb ära juuste ohtra väljalangemise järgi. Ometi ei tea paljud, et isegi kui juustega tundub kõik korras olevat, võib šampoon küüntele halvasti mõjuda. Näiteks kiiresti rasusteks muutuvatele juustele mõeldud šampoonid eraldavad peanahalt loomuliku rasu, kuivatades samal ajal ka küüsi. Juhul, kui küüned kipuvad juba eelnevalt kuivad ja haprad olema, kahjustab mainitud šampoon neid veelgi.